Vyberte možnost Stránka

Progres

Našich mašin

^
Prosinec 2019

První životaschopné CNC z překližky

Po dlouhé době odhodlávání jsme se pustili do stavby prvního CNC. Mrkněte jak to dopadlo.

^
Květen 2020

Upgradované CNC z překližky – Woodie 1.0

Poučeni z první stavby jsme chtěli využít zkušenosti a jednoduchost výroby stroje ze dřeva s dostupným nářadím v dílně. A tak vznikl první vlastní konstrukční návrh, který dostal jméno Woodie.

^
Srpen 2020

Zrození frézky Alutex

Stroje ze dřeva mají své chyby a přece jen to nevypadájí profesionálně. Tak začali měsíce lutrování, jak levně, ale kvalitně vyrobit stroj z kovu. Porod to byl složitý a ještě není zcela u konce. Vzniklý zárodek dosal jméno Alutex.

^
Listopad 2020

První CNC frézka se svařovaným rámem z oceli

Došla nabídka od kamaráda na stavbu stroje do jeho výroby se dřevem. Protože už se jedná o několikahodinový provoz a požadavky na obráběcí plochu byly o něco větší, tak přišla myšlenka navrhnout a postavit stroj se svařovanou konstrukcí z oceli. 

^
Říjen 2021

Certifikace stroje ALUTEX

Přesun evoluce našich strojů na firemní web www.bxpcontrol.cz

Po téměř ročním testování a nespočtu úprav jsme se odhodlali naši stolní CNC frézku ALUTEX certifikovat, abychom ji mohli nabízet a prodávat na evropském trhu. Ale ono to není tak jednoduché a už vůbec to není levná záležitost. Certifikace stroje se nám tedy trošku prodloužila oproti původním plánům, ale podařilo se nám ji dotáhnout do úspěšného konce. Proto již můžeme na naši frézku ALUTEX lepit výrobní štítky s označením CE. Více o stroji a jeho dalších sourozencích nejdete na firemním webu www.bxpcontrol.cz