Kdo za tím stojí?

Jsme dva studenti ze strojní fakulty. Potkali jsme se na ČVUT, respektive v knihovně při studiu na státnice z bakaláře. Abychom studijní maraton před státnicema zvládli lépe, přece se to jen ve dvou lépe táhne, tak jsme se začali učit společně. Při společných vášnívých diskuzích nad teoretickými otázkami z matiky, mechaniky a částí strojů jsme mimo jiné zjistili, že máme podobné cíle a že vlastně nechápeme, proč jsme se nezačali bavit už dřív. No, nebudu Vás napínat.. Státnice jsme oba úspěšně zdolali, ale pak se naše cesty rozešly. Až po nějakém čase jsme se domluvili na projektu, kterým nám oběma dával smysl a díky, kterému vznikl i tento blog.

Tak snad Vás naše texty nezděsí, češtinářské hrubky nezaskočí a třeba Vás některé články motivují si nějaký ten automaticky ovládaný stroj postavit i doma na „takové to domácí obrábění“. 

 

Jiří Procházka

prochyj

Tomáš Baťka

tombatoh

Proč to vůbec začalo?

Hlavní motivace zkusit si navrhnout a něco kompletně sestavit byla otestovat své schopnosti a aplikovat teoretické znalosti nabyté ve škole. Prostě jednoduše realizace a zvědavost, jak se ten stroj vlastně dá řídit.

Ze začátku jsme tomu moc nevěřili a padaly úvahy, zda nakup všech komponent pro sestavení nebudou vyhozené peníze. Zvědavost naštěstí převládla a kupodivu vytrvalost nevyprchala, a tak byl na světě první model frézky. A taky spoustu návrhů, co vylepšit. A přece když už jsme tak daleko, tak s tím nemůžeme seknout. Nebo snad ano? 😀